Co si mám vzít na sebe?

To v čem se cítíte nejlépe. Pokud Vám dělají problém šaty a sukně, vemte si raději džíny třeba s bílým tričkem, tím nikdy nic nezkazíte. Doporučuji si brát oblečení bez potisku. Hodně taky dělá správná volba materiálu a barvy. Pokud si nebudete vědět rady, ráda Vám pomůžu. Nabízím služby stylingu. Můžeme spolu zajít na nákupy nebo Vám pomůžu třeba jen přes Skype.

Jak se mám nalíčit?

To záleží na typu fotografované. Preferuji dámy bez make-upu. Nedokonalosti se dají vždy vyretušovat.

Jak se na focení připravit?

Hlavně se dobře vyspat.

 

Tato odpověď se momentálně připravuje.

Nanašli jste odpověď na Vaši otázku?

Žádný problém! Neváhejte mi poslat e-mail na adresu t.holikova@seznam.cz a já vám odpovím do 8 hodin.

_DSC5090 (kopie)
DSC_4171_edited
1 (1)
_DSC4078 (kopie)
_DSC6963 (kopie)
REFERENCE
"Focení s Terkou je jedna z těch příjemnějších záležitostí. Je správně entusiastická a pohodová. Dokázala ze mne na pár minut udělat modela amatéra a zbavila mne pocitu, že před fotoaparát nepatřím. Je svým způsobem zapálená perfekcionistka, ale výsledek její práce vždy stojí za to. Rozhodně bych se nebál další spolupráce!"
Ondra
"I když nejsem typ co by focení nějak miloval, tak focení s Terkou, byl vždy zážitek. V první  řadě jsem byl rád, že focení neprobíhalo formou strnulého pozování před objektivem foťáku, slečna fotografka mě vždy fotila v akci, takže snímky vypadaly vždy velmi přirozeně a nenuceně. Po dobu celého focení byla opravdu příjemná atmosféra, takže můj prvotní ostych byl po několika málo chvílích ten tam. Kromě milého a přátelského přístupu oceňuji taky to, že Terka nemá problém kvůli parádnímu snímku obětovat své pohodlí a vlézt i někam, kam by se někteří fotografové neodvážili. Fotky byly vždy krásně ostře vyfocené a parádně upravené."
 Jakub
"S Terkou je při focení skvělá atmosféra. Výsledkem jsou perfektně vyfocené a upravené fototgrafie."
Míša
"Skvělá domluva, profesionální přístup a krásné fotografie :)"

Johanka 

O mně

Jmenuji se Tereza a jsem milovnice starých příběhů. Pocházím z malé vesnice kousek od Rakovníka. Z Rakovníka jsem putovala přes Prahu, Liverpool, Beroun až do Plzně, kde nyní žiji. 

Fotit jsem začala od 11 let. Ani po té době, kdy jsem se rozhodovala na jakou střední školu půjdu, mě focení nepřestalo bavit a tak jsem zvolila právě tento obor, fotografii. Školu jsem úspěšně vystudovala a nyní se focením živím.

Když se zrovna nevěnuji focení, většinou mě najdete někde v přírodě na dálkových trecích, na komorních koncertech, v galerkách, v bazénu, u knížky nebo na vzdělávacím kurzu. 

Fotím po celé České republice, ale i v zahraničí. Takže ano, moc ráda přijedu do Vaší oblíbené destinace. Stačí mi napsat a domluvit se.

Jak pracuji

SCHŮZKY PŘED FOCENÍM

Ať už online či osobně. Pro focení je velmi důležitý první osobní kontakt. Představím Vám svoji tvorbu a Vy naopak sebe. Pokud si budeme rozumět, domluvíme si závazný termín.

 

REZERVACE

Závazné rezervace se dělají po osobní schůzce. Rezervace je platná až po poslání zálohové platby. Zálohová platba odpovídá 40% z částky dané služby. 

 

PÓZOVÁNÍ

Se mnou se pózování spíše vyhnete. Při focení jdeme na malou procházku. Prohodíme pár slov a odbouráme stydlivost. Jakmile dojdeme na místo focení začnu Vám zadávat různé úkoly. Například půjdete z bodu A do bodu B a po chvilce se zatočíte nebo půjdete a v nějakém momentu Vás zastavím, řeknu Vám kam se máte dívat a já Vás budu fotit ze všech úhlů.

 

ČAS FOCENÍ

Portrétové focení probíhá většinou při západu slunce, kdy je slunce dostatečně nízko a nedělá ostré stíny v obličeji. Nabízím také focení při východu slunce, ale to jen opravdu odvážlivcům, kterým nedělá problém vstávat ve tři hodiny ráno. Pokud je celý den zataženo, což je především na podzim, tak fotím kdykoli během dne.

MÍSTO FOCENÍ

Fotím především v přírodě, ale také u Vás doma.

 

RETUŠ A ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

Retušuji jen běžné věci (akné, modřiny, škrábance, apod.). Pokud si budete přát ubrat trochu bradu, to pro Vás samozřejmě udělám, ale pouze při portrétních fotografií.

Fotografie k úpravě si vybíráte sami. Než Vám fotografie k výběru zašlu, předem protřídím ty, které jsou špatně zaostřené. Počet fotografií k úpravě je omezen dle služby, kterou si vyberete. Není žádný problém si fotografií vybrat, za příplatek, více. 

Neupravené fotografie neposkytuji z prostého důvodu, příklad: když jdete na pedikúru, taky si nenecháte udělat jen jednu nohu. Je to zkrátka nedodělaná práce.

 

ODEVZDÁNÍ FOTOGRAFIÍ

Fotografie se snažím odevzdávat do sedmi pracovních dní. Záleží, ale na tom, kdy mi vybrané fotografie odešlete.

Fotky odevzdávám různými způsoby: odkazem na stáhnutí fotografií přes úschovnu, odkazem na webovou galerii, USB flash diskem, formou tištěnných fotografií či fotoobrazem.

BUDEME SI ROZUMĚT?

Pro společné focení je zásadní vzájemné vnitřní napojení. Odráží to hodně výslednou práci. Nejsem ten typ člověka, který si odfotí svou práci a jde domu. Mě fotografie nesmírně baví a chci odevzdat vždy dobrou práci. 

Často kladené otázky

Se svými klienty se vždy snažím vytvořit přátelské pouto a atmosféru.