V jednoduchosti a přirozenosti je krása.Pokud nemáš ještě žádnou zkušenost s focením, není se čeho obávat. Fotograf se vždy snaží atmosféru uvolnit a zpříjemnit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se na focení připravit?

Hledej na internetu fotografie, které se ti zamlouvají. Dobrá sociální síť pro inspiraci je Pinterest. Já sama tam mám galerii pro inspiraci, můžeš se na ní podívat zde. Hledat můžete např. i v časopisech. Před focením komunikuj s fotografem. Výsledek se musí líbit tobě i fotografovi. Pošli mu klidně inspirativní fotografie, které jsi našel/a a jak by se ti líbilo vyfotit. Vezmi si na focení více oblečení a bot. S fotografem pak vyberete to nejlepší. Nebo tě po domluvě třeba nafotí ve všem. Upozorňuji, že každý fotograf má svůj vlastní styl. Bude se ti snažit vyjít vstříc, ale nikdy to nebude stejné jako na fotografiích, které jsi mu poslal/a.

 

Co si mám vzít na sebe?

Něco v čem se cítíte dobře a jste v tom sami sebou. Nemá cenu si brát sukni, jestliže ji nemáte rádi. Budete z toho zbytečně nervózní a bude se nám hůře pracovat. Čím jednodušší bude tvoje oblečení, tím více vynikne tvoje tvář. Oblečení by mělo být čisté a vyžehlené. 

 

 

Jaké barvy kombinovat? Černou nic nezkazíš. Zkus třeba bílé triko nebo halenku s džínami. Určitě si neber oblečení s nevhodnými potisky, např. Hello Kitty. Pod bílý svršek - nejlépe tělové, případně bílé, spodní prádlo. Zde je inspirativní galerie na outfity a ladění barev. Pokud si nejsi jistý/á, neboj se poslat fotografovi fotky oblečení, které si chceš vzít.

 

Mám se nějak nalíčit? Mám zajít na kosmetiku? Mám jít ke kadeřnici?

Klidně ke kadeřnici a kosmetičce na líčení zajdi. Sděl děl ji, že jdeš pouze na focení a že nechceš nějaké velké změny. Pokud se nalíčíš sama, tak pozor na správný make-upu, který jde k tónu tvojí pleti. Nezapomeň, že v přirozenosti je krása. Do solárka jdi minimálně týden předem. Uprav si nechty, obočí, případně vousy. Neřeš akné, pupínky a modřiny, jde to retušovat. Pokud se budeš chtít fotit v šatech nebo sukni nezapomeň na depilaci. Dej si pozor na vyběhnutí případné vyrážky po holení. Ošetři si pleť den předem.

 

Mám držet před focením dietu?

Ne, ne a zase ne. Za týden určitě neshodíš 10 kilo a jestli jo, tak budeš vypadat zbytečně strhaně a unaveně. Stačí, když budeš pár dní před focením, dodržovat dostatek pitného režimu a vyváženou stravu. Zkus omezit alkohol, cigarety, sladké a měj kvalitní spánek.

Jak se připravit na focení